O nas

To my zmierzymy się z dwudziestoma siedmioma pasmami górskimi, a całą trasę chcemy pokonać w niecałe dwa tygodnie.

"Grupa Azoty Na Szczytach". Pod takim hasłem odbędzie się Górska Sztafeta z udziałem pracowników Grupy Azoty, których połączyła wspólna pasja do biegania. Biegacze z Polic, Kędzierzyna-Koźla, Puław oraz Tarnowa pokonają około 1800 km na 12 odcinkach, zdobywając górskie szczyty od Gór Izerskich po Bieszczady.

W sztafecie udział bierze 18 osób, które pobiegną parami. Każdego dnia do pokonania będą mieć jeden etap liczący około 160km. Na odpoczynek będą mieć czas jedynie w nocy, aby zmieścić się w założonym czasie i w ciągu 12 dni pokonać 12 trudnych etapów górskich.

W Parku Zdrojowym Świeradów-Zdrój, o godzinie 8:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie biegu, w pełnym składzie 18 osób - 9 par, natomiast dzień wcześniej wszyscy uczestnicy wezmą udział we mszy świętej. Dokładnie 12 dni później, czyli 15 czerwca sztafeta dobiegnie do mety w Tarnowie na Dzień Chemika.

Przed zawodnikami wiele trudnych wyzwań - wiele górskich szczytów, duże przewyższenia, w tym Rysy, które według zawodników będą stanowić najtrudniejszy bieg.

Sztafeta pod szyldem Grupy Azoty ma na celu zjednoczenie biegaczy ze wszystkich Zakładów wchodzących w skład Grupy Azoty. Głównym pomysłodawcą i organizatorem Sztafety Górskiej jest Wiesław Kotarski, który wcześniej organizował wiele podobnych przedsięwzięć, w tym pielgrzymki do Watykanu.